Hijyenik Geçiş Sistemleri

Nisan 9, 2020 5:54 am

Hijyenik Geçiş Sistemleri

Dünya genelinde Covid-19 virüsü nedeni ile yaşadığımız bu zor günlerde, toplumun sağlığı için birçok alanda olduğu gibi mimari projelerimizde de kullanıcılar için sağlıklı ve güvenli mekanlar oluşturmanın önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. Geçmişte, günümüzde ve gelecekte, kullanıcılara sağlıklı, güvenli ve konforlu mekanları oluşturacak, geçiş sistemlerini sağlamak öncelikli hedefimiz olmaktadır. Projelerinizde, Hijyenik Geçiş Sistemleri kapsamında, temassız el değmeden otomatik açılan kapılar ile kullanıcılara sağlıklı ve güvenli mekanlar oluşturabilirsiniz.

Hijyenik Geçiş Çözümleri Nelerdir?

Kullanıcı sayısının fazla olduğu mahallerde hijyen koşullarını ve sürekliliğini sağlamak işletmelerin dikkat etmesi gereken önemli bir konudur. Farklı kültür ve alışkanlıklara sahip kişilerin mahallere giriş ve çıkışlarında farklı davranışlar gözlemlenir. Genel olarak kullanıcıların, konforlu hissetmelerini aynı zamanda hijyenik koşulları sağlamak, hijyenik geçiş sistemleri mümkün. Mahaller arası geçiş noktalarında bulunan kapılara el değmeden kapıların otomatik olarak açılması bunu sağlamaktadır.

Kayar kapı ve 90 derece pivot açılan kapılarda, otomatik kanat açma mekanizması kullanarak, el sensörlü, temassız buton, hareket sensörlü, uzaktan kumanda gibi farklı ürünler ile aktive etmek mümkündür. Proje tipine uygun olan bir aktivatör seçerek, kullanıcılara güvenli ve konforlu hijyenik geçiş sistemleri oluşturulabilir

hijyenik geçiş sistemleri

90 Derece Kanat Açma Mekanizması

Doğrusal Hareket Teknolojisi İle Motorsuz ve Kayışsız Çalışan Otomatik Kayar Kapı Mekanizması

KAREKÖK / Taurus Profilli ve Manetli Fotoselli Kayar Kapı Sistemleri

Otomatik kanat açma mekanizması, kapıların el değmeden, temassız,  güvenli bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. Kapıların otomatik, sessiz, emniyetli çalışmasını kullanıcılara konforlu geçişler oluşturur. Gün boyunca herkes için ideal bir yardımcıdır. Küçük ve zarif dizaynının yanı sıra yüksek teknolojisiyle de etkileyicidir. Çalıştırılması oldukça kolaydır. Her türlü ihtiyaca göre farklı kullanım şekilleri sunar.

Skyline iç mekanlarda kullanılması amacı ile özel olarak tasarlanmış bir üründür. Mekanizma manyetik alan etkisi ile itme ve çekme kuvvetini gerçekleştirir bu sayede oldukça sessiz çalışır. Kullanıcılara konforlu geçişler sağlar. Şık ve zarif tasarımı sayesinde projelere değer katar. Hijyenik koşulların sağlanmasında konutlar, oteller, benzin ve mola istasyonları iç kapıları gibi bir çok alanda kullanımına uygundur. Kolay kurulum ve düşük enerji tasarrufu sayesinde yatırımcılar için ekonomik bir üründür.

Kullanıcı dostu, konforlu kullanım, yüksek kalitede yalıtım özelliği, görsel bütünlük ve şıklık. KAREKÖK fotoselli otomatik kayar kapı sistemleri mimari projelerinizde kullanıcılar için konforlu bir kullanım sağlamanın yanı sıra, yüksek kaliteli yalıtım özelliği sayesinde, enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Proje tipine uygun çözümler, şeffaf cam yüzeyler görsel bütünlük ile projelerinize değer katar. Ekibimiz, yerinde keşif, projelendirme, teknik destek ve özel imalat, montaj ve montaj sonrası servis ve bakım hizmetleri ile sizlerle birlikte çalışır.

Proje Tipine Uygun Aktivatör Seçimi

Kullanım sıklığı ve farklı kullanıcı sayısının fazla olduğu, benzin ve mola istasyonları, iş merkezleri, hastane ve okullar, camiler ve dini yapılar, kültür merkezleri ve müzeler, eğlence ve alışveriş merkezleri projelerinde otomatik kayar kapıların ve 90 derece otomatik kanat açma mekanizması ile açılan kapıların kullanımı, hijyenik geçiş sistemlerini sağlamada önemlidir. Bu sayede mekanların hijyen koşullarının devamlılığı sağlanabilir.

Ana giriş kapıları, koridor geçiş kapıları, ofis giriş kapıları, otopark geçişleri ve benzeri mahallerde hareket sensörlü ile çalışan fotoselli kayar kapılar. Tuvalet giriş kapıları için temassız el sensörlü, no touch butonları kullanılabilir.  Bu sayede kapılara dokunmadan, temassız, açılması ve kapanması sağlanır.

KAREKÖK Proje Sistemleri ürünlerine ilişkin detaylı bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.


el yaklaşım sensörü

El Yaklaşım Sensörü

Temassız Buton

benzin ve mola istasyonları projem 360
benzin ve mola istasyonları projem 360

90 Derece Otomatik Kanat Açma Mekanizması

Otomatik Kayar Kapılar

Dünyada ve Ülkemizde

Dünya genelinde gündem konusu olan covid-19 virüsünün temas yolu ile bulaştığını biliyoruz. Bu nedenle tüm kamu spotu uyarılarında ellerin sık sık yıkanması gerektiği, tek kullanımlık kâğıt havlu ve benzeri ürünlerin kullanılması gerektiğine dikkat çekiliyor. Bu nedenle, mimari yapılarda, insanların hareketleri ve mekanlar arasında yer değiştirmeleri esnasında kapılara dokunmadan, temassız otomatik olarak açılması oldukça önemli.

Tüm Dünyada kurumlar kendi alanlarına yönelik ürün geliştirmekte ve bu zorlu süreci birlikte sağlıklı bir şekilde geçirebilmek adına çözümler oluşturmaktadır. Bilim insanları ilaç geliştirmek için çaba harcarken, hastaneler, sağlık çalışanları ve doktorlar tüm gayretleri ile mücadelesini sürdürüyor. Covid-19 virüsüne karşı önlem almada geliştiren tıbbı maskeler, dezenfektanlar, temizlik şirketlerinin işletmeler ve kurumlar için verdiği hizmetler hız kesmeden devam ediyor. Gıda üreticileri, marketler, evinde kalan insanların ihtiyaçlarını karşılamada büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyor.

Biz Neler Yapabiliriz

Biz bu süreçte neler yapabilir, nasıl fayda sağlayabiliriz diye konuya yaklaştığımızda, alınan önlemler konusunda bizim de hijyen koşullarının devam ettirebilmesini sağlamada yardımcı olabileceğimizi görüyoruz. Proje ortaklarımıza, yeni müşterilerimize ve son kullanıcılara, konutlar da dahil olmak üzere kullanılabilecek otomatik kapı açma çözümleri sunuyoruz. Proje ekibimiz online toplantılar gerçekleştirerek projenize uygun alternatifli önerilerde bulunuyor. Hijyen kuralları ile çalışan montaj ekibimiz hassasiyet ile yerinde keşif ölçü alma süreçlerini takip ediyor ve ekip olarak, uygun fiyat avantajı sunarak sürece katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Bizi Yakından Tanıyın

Ekibimize proje@kare-kok.com adresinden ve numaraları telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Temennimiz başta ülkemiz olmak üzere dünyada yaşanan covid-19 salgın hastalığı ile mücadeleden başarı ile çıkmamız ve kısa sürede son bulması yönünde.

Unutmayalım ki Hayat Eve Sığar ve Sağlıklı Günler dileriz.