Teknik Servis ve Montaj

Mekanik Ürünler

Mekanik Ürünler Montaj

 • Kapı kolu montajı
 • Hidrolik kapı kapatıcı montajı
 • Kilit ve barel montajı
 • Master barel sistemi
 • Panik bar montajı
 • Panik kilit montajı
 • Yangın dayanımlı kapı kolu montajı

Teleskopik Fotoselli Otomatik Kapı

Otomatik Kapı Montaj

 • Proje Keşfi
 • Otomatik kapı tamir servis
 • Fotoselli kapı
 • Teleskopik fotoselli kapı
 • Döner kapı

Otomatik Kapı Airlock Sistemi

Mimari Projelerde Özel Çözümler

 • Proje keşfi
 • Proje tasarım
 • Doğru çözüm önerileri
 • Uygulama ve montaj

Kapı Sistemleri Doğru Ürün Seçimi & Uygulama Montaj

Günlük yaşamın her alanında bulunduğumuz mimari yapılarda, bir mekândan başka bir mekâna, kullanım amacına uygun şekilde geçişimizi sağlayan mimari ögeler kapılardır. Kapılar farklı materyalde ve farklı çalışma prensibine sahip mekanik ve elektro mekanik mekanizmalar ile çalışmaktadır. Kapının kullanım ömrü, kapının ham maddesi, hareketini sağlayan metal aksam ve mekanizmaların kalitesi, bulunduğu ortamın iklim koşulları ve aynı zamanda kullanım sıklığı ile doğru orantılıdır. Kapıların montaj sonrası kullanımı ömrünün sağlanması için bakım ve onarıma ihtiyaç duyulmaktadır.

KAREKÖK Proje Sistemleri, alanında uzman teknik ekibi ile, mimari projelerde hayata geçmiş olan tüm marka kapılar için teknik servis ve montaj hizmeti vermektedir. Kapı tipi otomatik döner kapı, fotoselli  kayar kapı, garaj kapısı, yüksek performanslı sarmal kapılar, yangın kapısı olabilir. Uzman kadromuz tüm kapı tiplerine yönelik elektronik, elektro mekanik, mekanik, otomatik mekanizmalar için teknik servis ve montaj hizmeti vermektir.

KAREKÖK Proje Sistemleri, doğru ve güvenilir çözümler ile kaliteli yedek parça kullanımı, hızlı ulaşım, uzman bakım ve onarım sayesinde kapılarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Son kullanıcı memnuniyeti için kusursuz çalışmasını sağlayabilir, işletmenizin bütçesini ileride oluşabilecek yüksek maliyetli çözümlerden koruyabilirsiniz.

Kapı Aksesuarı Seçiminde Önemli Bilgiler

TS720 Kapı Kapatıcı
DRB 04 Şifre Paneli
DH60-R Manyetik Tutucu

Kapı Kapatıcı Hidrolik Montajı

Kapı kapatıcı hidrolik kapının kendiliğinden kapanmasını sağlayan kapı aksesuarıdır. Hidrolik seçimi yaparken kapının genişliği, ağırlığı ve kapının bulunduğu mekan dikkate alınır. Örneği apartman ve bina girişleri gibi açık hava koşullarına maruz kalan kapılarda, hidrolik seçiminde dış hava koşulları rüzgar vb etkenler de göz önünde bulundurulur. Kullanım yeri, kapının malzemesi ve ölçüleri hidrolik seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken konulardır.

Kapı kapatıcı hidrolik montajı, kapıya uygun ürün seçildikten sonra, doğru bir şekilde uygulama yapıldığı takdirde uzun yıllar kullanılabilir.

Kartlı ve Şifreli Geçiş Sistemleri Montajı

Kart okuyucu veya şifre paneli ürünleri, yetkilendirilmiş geçiş alanında kullanılan kontrollü geçiş kapı donanımları, manyetik kilit, manyetik tutucu, elektrikli kilit karşılığı ürünleri ile birlikte aktivatör olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca şifre paneli seçiminde, kapının iç mekanda mı dış mekanda mı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kullanıcı sayısı ve kullanıcı tipide ürün seçiminde etkili olmaktadır.

Örneğin Manyetik kilitler elektrik akımı altında çalışır, elektrik akımı kapının kilitli tutulmasını sağlar. Ayrıca elektrik akımı kesildiğinde kapı serbest kalır. Elektrik akımını serbest bırakmak için, buton, şifre paneli, kart okuyucu ve benzeri aktivatörler kullanılmaktadır.

Son kullanıcı yetkilendirme senaryosuna uygun olarak kapı üzerinde kullanılan diğer kapı donanımlarının (aksesuarlarının) birbiri ile uyumlu çalışacak şekilde seçilmesi gereklidir. Ayrıca yetkilendirilmiş geçiş sistemlerinde kapı kapatıcı kullanılması, çalışma prensibini tamamlayıcı özelliktedir. Bu nedenle kontrollü geçiş sağlanan tüm kapı tiplerinde tamamlayıcı olarak, kapı kapatıcı kullanılması da önerilir.

Manyetik Tutucu Montajı

Manyetik tutucu elektrik akımı altında kapının sürekli açık kalmasını sağlayan kapı aksesuarıdır. Elektrik akımı kesildiğinde kapı serbest kalır. Özellikle yangın zonlarında bulunan yangın dayanımlı kapılarda kullanılması söz konusudur. Bina içerinde herhangi bir acil durum veya yangın anında otomasyondan gelen sinyal ile kapı serbest kalır ve kapıda kullanılan kapı kapatıcı sayesinden kapı kendiliğinden kapanır. Kapı üzerinde kaçış yönünde panik bar kullanıldığında, bina içi yönlendirme ile kullanıcılar bu kapılardan kaçış noktalarına yönlendirilir. Aynı zamanda kapının kapalı konuma gelmesi yangının bir mahalden diğer mahale geçişini önleme veya geciktirme amacı da görür.

Manyetik tutucu montajının bu nedenlerle doğru yapılmış olması son derece önemlidir. Kapının kullanım amacı ve mahale uygun doğru ürün seçimi ve seçilen ürünün uygulamasının doğru bir şekilde yapılması gereklidir.

Panik bar 2 nokta kilitleme
UK 500 M Manyetik Kilit

Kapı Kolu Montajı

Kapı kolları kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde kapı yüzeyinden sarkma veya gevşemesi gibi durumlara maruz kalır. Bu durumu önlemek için doğru kapı kolu ve kapı kiliti seçimi önemlidir. Kapı kollarının sarkmasını veya gevşemesini önleyen montaj şekli geliştirilmiştir. Ancak uygulama bu noktada çok önemlidir. Kapı kollarının montajında iç rozet kısımlarında bulunan deliklerden genellikle kapıya vida ile tutturulmaktadır. Kola bastıkça  zamanla vidaların kapı yüzeyinden ayrılması ve gevşemesi normal bir durumdur. Bunu önlemek amacı ile geliştirilen sistem kapı kollarının karşılıklı bağlantı vidaları ile birbirine bağlanmasıdır. Bu sayesinde zamanla kapı yüzeyinden ayrılma gibi bir durumun önüne geçilmiş olur. Karşılıklı bağlantı vidası kullanılabilecek kapı kolu ve kilit seçimi en başta atılması gereken doğru adımdır. Zamanla kol, kilit ve hatta kapının değişmesini gerektiren bir durum yaşamaz. Bu sayede kapı ve kapı üzerindeki aksesuarlar çok daha uzun ömürlü kullanılabilir.

Panik Bar ve Kilit Montajı

Panik barlar yangın dayanımlı veya özel kapı tiplerinde kullanılmaktadır. Yangın kapıları, yangın veya panik anında bina içerisinde bulunan kişileri doğru bir yönlendirme ile kaçışlarını sağlar. Aynı zamanda yangının bina içerisinde yayılmasını geciktirir veya önler. Bu tip kapılarda panik bar kullanılmaktadır. Yönetmeliklerde bulunan kişi sayısına bağlı olarak panik bar yerine panik kilit ve kapı kolu kullanılan kapı tipleri de olabilir. Her iki durumda da panik kilit veya panik barlı kapıların amacı kaçış yönünde kapı kilitli olsa dahi, açılabilir olması esasına dayanır.

Panik bar ve panik kilitler kullanım amacı düşünüldüğünde oldukça önemli kapı aksesuarıdır. Bu nedenle uygulama ve montajı doğru ürün seçimi kadar önemlidir. Mevcut kapılarda panik barlı kapılar arızalanmış veya hasar görmüş ise mutlaka tamir edilmeli veya yeni ile değiştirilmelidir. Panik bar servis ve montajı için montaj ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Manyetik Kilit Montajı

Manyetik kilitler elektrik akımı altında kapının sürekli olarak kapılı kalmasını sağlayan kapı aksesuarıdır. Manyetik kilit kullanılan kapı tiplerinde kapı kapatıcı kullanılması zorunludur. Elektrik akımını kesmek için buton, şifre veya kart okuyucu gibi aktivatörler kullanılabilir. Tüm aksesuarlar arasında doğru bir çalışma senaryosunun kurulması gereklidir.

Doğru ürün seçimi ve montajı bu tip kapılarda oldukça önemlidir. Kullanım yerine bağlı olarak cam kapılarda, ahşap kapılarda, sac kapı tiplerinde veya alüminyum camlı kapılarda uygulanabilir. Montajı için önemli olan kapı tipine uygun bağlantı aparatlarının kullanılmasıdır. Örneğin cam kapılar için cam bağlantı aparatının kullanılması, kasa kanat derinlik farkı veya ölçü detayları dikkate alınarak farklı braketler L LZ aparatlar gibi metal plaklar ile montajı yapılır.

Manyetik kilit servis ve montaj için ekibimiz sizlere tüm soru ve ihtiyaçlarını için yardımcı olacaktır.

Servis ve Bakım Anlaşması

KAREKÖK Proje Sistemleri, iş ortaklarına servis ve bakım anlaşması paketleri sunarak, kapılarınız hasar görmeden, periyodik bakımlarının yapılmasını sağlar. Periyodik bakımlar ön görülemeyen sistem arızaların yaşanmasını engellemektedir. Servis ve bakım anlaşması bulunan müşterilerimiz aynı zamanda birçok indirimli yedek parça, değişim, bakım onarım hizmetlerinden faydalanmaktadır.

KAREKÖK Proje Sistemleri, projenize özel esnek servis ve bakım anlaşması paketi sağlamaktadır. Bunun için taleplerinizi dikkatle dinler, yerinde keşif yaparak ihtiyaçlarınızı karşılıklı olarak belirler ve istenen süre zarfı için projenize özel paket oluştururuz.

Mevcut servis ve bakım anlaşması paketlerimiz hakkında bilgi almak, projenize özel esnek servis ve bakım anlaşması paketi oluşturmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tüm servis ve bakım anlaşması talepleriniz 24 saat içerisinde değerlendirilmekte ve projenize en uygun paket çözümü sunulmaktadır.

Montaj

Mimari projelerde plan ve tasarım aşamasında, proje bütçesine uygun en iyi kalitedeki kapı ham maddesi ve kapı donanımları seçilmektedir. Seçilen kapı ve kapı aksesuarlarının amacına uygun olarak çalışması, ancak doğru ve detaylara önem verilmiş bir montaj işçiliği sayesinde sağlanabilir. Günümüzde montaj hatası sebebi ile birçok projede zaman ve maddi kayıplar söz konusu olmaktadır.

KAREKÖK Proje Sistemleri, alanında uzman montaj ekibi ile, projelerinizde yer alan tüm kapı tipleri ve kapı aksesuarlarının montajına ilişkin hizmet vermektedir.

KAREKÖK Proje Sistemleri, yatırımcı, mimar, mühendis, inşaat firması, müteahhit ve son kullanıcı için, zamanında ve doğru montaj hizmeti sağlar. Yeni başlayan veya restorasyon projelerinizde montaj ve supervizor desteği ile proje ortaklarımıza ve son kullanıcılara zaman kazanımı ve kusursuz çözümler sunmaktayız.

Montaj hizmetlerimiz hakkında bilgi almak, projenize özel çözümleri birebir görüşmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.