Master Anahtar Sistemi Üretim Şeması

Ocak 19, 2021 3:12 pm

Master anahtar sistemi nedir? 

Master anahtar sistemi, şifrelenmiş bir anahtar ile, izin verilen birden fazla adetteki kapı kilidini açmayı sağlayan anahtar sistemidir. Master barel ve anahtar sisteminin en büyük faydası, anahtar taşıma yükünü azaltmasıdır.

Günümüzde elektronik ve kartlı geçiş sistemlerinin kullanımı her ne kadar yaygınlaşmış olsa da, mekanik ürünlerin kullanımı doğru orantıda artmaktadır. Sonuç olarak elektrikler kesildiğinde veya kullanılan elektronik cihazlarda herhangi bir sorun yaşanması durumunda, kapıya mekanik ürünler ile müdahale edilebilir olması önemini korumaktadır.

Master Barel Sistemi Kullanım Alanları

  • İşletmeler (tüm proje tipleri; okul, otel, hastane, havaalanları, iş merkezleri vb)
  • Özel bireysel kullanıcılar (yazlık ev, kışlık ev, depo, bireysel özel iş yeri, ofis, öğrenci evleri vb.)

Master barel çözümleri işletmeler  ve tüm proje tipleri için, kullanıcı ve personel yönetiminde oldukça avantajlı çözümlerdir. Aynı zamanda bireysel kullanıcılar için anahtar unutma, kaybetme veya anahtarlıklarda 5 6 tane anahtar bulundurma zorunluluklarını ortadan kaldırır.

Master anahtar sistemleri, tüm proje tipleri için farklı senaryolarda özel olarak üretilebilir; 

Hastane Projeleri, Fabrika Projeleri, İş Yerleri, Ofisler, Petrol Ofisleri, Okullar, Havaalanları, Özel Kurumlar, Ticari İşletmeler vb. projelerde, işletme yönetim şekilleri birbirlerinden farklıdır. Dolayısı her bir proje tipine özel, işletme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, özel üretim master anahtar sistemi şablonları, master barel tablosu hazırlanmaktadır.

İlerideki doğabilecek ihtiyaçlar için master üretim şemasının bir işletme kodu bulunur ve bu kod numarası ile ilerleyen dönemlerde kaybolan veya yeni eklenen kapılar için ilave barel ve anahtarlarını sisteme dahil etmek mümkündür.

Proje ekibimiz, tüm proje tiplerine uygun master anahtar üretim şeması hazırlama, ihtiyaçları belirleme ve doğru çözümler sunma konusunda uzmandır. Projenize uygun çözümler master barel sistemleri için proje@kare-kok.com ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bireysel Özel Kullanım Alanları İçin Master Anahtar Çözümleri

Bireysel kullanıcılar için hazırladığımız örnek üretim tablosunu ve senaryomuzu görsellerden inceleyebilirsiniz.

Örneğimizde; yazlık eviniz, kışlık eviniz, iş yerinizdeki ofisiniz, dükkanınız, özel deponuz veya üniversitede okuyan çocuğunuzun evinin kapısı. Örneğimizde bulunan tüm mahallerin kapılarını tek bir anahtar ile kilitlemek ve açmak master sistem sayesinde mümkündür.

Master anahtar sisteminin en güzel yanı ise aynı örnek üzerinde üniversitede okuyan çocuğunuz için de bir master anahtar üretmek mümkün. Ancak çocuğunuzun işyerinizdeki ofisinize veya özel eşyaların bulunduğu deponuza erişimini kısıtlamak isteyebilirsiniz. Bu durumda çocukta yazlık, kışlık ve öğrenci evinin kapısını açmayı sağlayan bir adet master anahtar bulunacak ve bu anahtar ile diğer kapıları açamayacak.

Eşiniz için bir master senaryo oluşturmak istersek, yazlık, kışlık ve öğrenci evinin kapılarını, özel eşyaların bulunduğu depo kapısını kilitleyip açabileceği bir anahtar oluşturalım bu anahtar ile sizin iş yerinizdeki ofisinize erişimini kısıtlayarak kendi işyerindeki ofisin kapısını açabileceği bir sistem kurmak tabi ki mümkün.

Örneğimize dilerseniz personel ekleyelim, öğrenci evine temizlik işleri için gelen bir bayan olduğunu varsayarsak bu bayanda sadece öğrenci evinin kapısını açabileceği bir anahtar olmasını isteyebiliriz. İlerleyen süreçte çocuğunuzun bir ev arkadaşı edindiğini varsayalım ev arkadaşında bulunan anahtar da sadece öğrenci evinin kapısını açacaktır. Diğer kapıları açmasını tabi ki istemezsiniz. Bu durumda kullanıcılara sadece ilgili kapıyı açmaya yetkisi olan anahtar yani barel kendi anahtarı seçeneğinin verilmesi mümkündür.

Örneğimize bunun gibi bir çok kullanıcı eklemek mümkün. Siz tatildeyken çiçekleri sulamak için gelecek olan akrabalar, ziyaretçileriniz, personel, vb. Sizi ve sevdiklerinizi bir çok anahtar taşımaktan kurtaracak olan bu sisteme master anahtar sistemi diyoruz.

Master anahtar sistemine ihtiyaç duyuyorsanız üretim tablosunu hazırlamak ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek size doğru çözümleri sunacak olan ekibimize proje@kare-kok.com adresinden ulaşabilir veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan son derece mutluluk duyacağız.