Kapı Aksesuarları

Temmuz 3, 2020 3:59 am

Kapı aksesuarları, kapı üzerinde bulunan metal veya plastik bileşenlerinden oluşan ürünlerdir. Kapının kullanıcı tarafından manuel veya otomatik bir sistem üzerinden hareket ettirilmesi ile kapının açılıp kapanma davranışını bu ürünler sağlamaktadır.

KAREKÖK Proje Sistemleri, ekip olarak uzman olduğu kapı aksesuarı seçiminde ücretsiz olarak destek verir. Dev rehber niteliğindeki ürün gruplarımızı teknik özellikleri ve aksesuar çizimleri ile birlikte sunuyoruz. KAREKÖK projem 360 kapsamında bir inşaat projesindeki yer kapılara ilişkin A’dan Z’ye proje danışmanlık hizmetini yine ücretsiz olarak verir. Ürünlerimizi ilgili linklerden, KAREKÖK Projem 360 kapsamındaki hizmetlerimizi ise bu linkten inceleyebilirsiniz.

Kapı Aksesuarlarının Önemi

Kapı aksesuarlarının önemi, kapı üzerindeki tüm aksamların ancak ve ancak birbiri ile uyumlu olması halinde kapının doğru çalışması sağlayabilmesidir. Kapı aksesuarları kendi içerisinde de farklı standartlara ve sağladıkları teknik özelliklere göre sınıflandırılmaktadır. Kapının kullanım amacı, bulunduğu mahal, mekan ve kapının üretildiği ham madde kapı tipi vb. tüm değişkenler dikkate alınarak, kapı aksesuar seçimi yapılması gereklidir. 

Kapı aksesuar seçimi bir uzman eşiliğinde yapılmaz ve doğru kapı şartnameleri oluşturulmaz ise zaman içerisinde kapı, kullanım amacına uygun çalışmaz hale gelir. Bu durum üretici firma, son kullanıcı ve proje sahiplerini olumsuz etkiler.